Uhorky Hladké partenokarpické

 

Uhorky Midios F1 (De Ruiter)

 

Na energicky rastúcich rastlinách uhoriek sú vytvorené 1 až 2 plody na nódus. Uhorky sú tmavozelenej farby, cylindrické, bez krčka. Dĺžka plodov uhoriek je priemerne 20-25 cm, hmotnosť uhoriek je okolo 250 g. Je to veľmi skorá, vysoko výnosná odroda uhoriek s mimoriadne dobrou zaťažiteľnosť hlavnej stonky. Garantuje vysokú úrodu na jar, ale je vhodná aj na jesenné pestovanie. 

 

Uhorky Tornac F1 (De Ruiter)

 

Najskorší, silne rastúci hybrid partenokarpickej, mini šalátovej uhorky. Má hladké plody s dĺžkou cca. 18-20 cm. Je určený pre produkciu v skleníkoch počas celého roka a je bezkonkurenčný pre jarné pestovanie vo vykurovaných skleníkoch. Rastlina má veľmi rýchly rast a plodí nepretržite. S dobrou dávku živín dáva extrémnu výťažnosť (až 40 kg uhoriek/m²).  Odporúčaná hustota 2-2,5 rastliny na m2. Vysoká rezistencia: PM, stredná rezistencia CMV/ CVYV. 

 

Uhorky Hruboostné americký typ partenokarpické 

 

Uhorky Edona F1 (Seminis)

 

Skorá šalátovka uhorka zvlášť vhodná pre pestovanie pod fóliou. Je skoršia než uhorky Darina F1, o niečo vitálnejšia a tvorí plody v rozmedzí 21 - 23 cm. Dá sa pestovať aj vo voľnej pôde. Rezistencia: PM; CVYV; CMV;TLS. 

 

Uhorky šalátové hybridy hruboostné, partenokarpické samičie kvety

 

Uhorky Setman F1 (Seminis)

 

Je partenokarpická stredne skorá uhorka pravidelného valcovitého tvaru, tmavozelenej farby o dĺžke 22 cm. Plody sú bez semien a bez horkosti. Je určená pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Má veľmi veľkú produkciu chutných, uniformných plodov uhoriek. Odroda je rezistentná voči Cladospóriu, Múčnatke a Plesni uhorkovej.