Semená karfiolu

 

Skorý

 

Karfiol Abeni F1 (Seminis)

 

Novinka v sortimente skorých jarných karfiolov. Dozrieva cca o 2-3 dni neskôr ako Baldo. Je určený hlavne pre pestovanie pod netkanou textíliou. Pri dostatku výživy a vody tvorí perfektný vyrovnaný porast s krásnymi bielymi ružicami. Vzhľadom na svoju skorosť dosahuje výbornú kvalitu. Táto odroda na mnohých trhoch nahradila doteraz najpredávanejší skorý karfiol Baldo.

 

Karfiol Arizona F1 (Seminis)

 

Je húževnatá odroda pre skorú a skorú hlavnú sezónu. Typ rastliny je dlhý, rovný s dobrým krytím. Dozrieva približne  74 dní. Hlávky sú pevné, ale nie sú vhodné na ružičkovanie pre spracovateľov. Priemerná hmotnosť hlávky je 1,2 kg.  Arizona dáva dobré výsledky na teplých stanovištiach i menej úrodných pôdach.

 

Karfiol Momentum F1 (Seminis)

 

Najskoršia odroda karfiolu firmy SEMINIS. Je skoršia o 4 – 7 dní ako aktuálne štandardy karfiolu na trhu. Dosahuje výbornú kvalitu ružíc pri pestovaní pod krytmi. Hlávky sú uniformné s dobrým krytím ružice, peknej bielej farby. Priesady odporúčame pestovať v zakoreňovačoch od 5 x 5 cm do 4 x 4 cm. Pestovanie vo väčších zakoreňovačoch umožňuje skorší zber.

 

Hlavná sezóna

 

Karfiol Cornell F1 (Seminis)

 

Veľmi perspektívna nová odroda, vhodná pre celoročné pestovanie, zvlášť v letných horúčavách. Výborne odoláva  vysokým teplotám. Je určená pre priamy konzum. Ružice nasadzuje s určitosťou rovnako ako Fremont. Táto istota  umožňuje veľmi dobré plánovanie odrôd podľa termínov zberu. Od Fremontu je neskorší cca o päť dní. Rastliny majú  veľmi atraktívny vzpriamený rast s veľmi dobrým krytím ružice. Ružice sú hladké, krásne biele a ťažké. Majú okrúhly  tvar bez sklonu k rozštiepeniu. Netrpí dutosťou hlúbu. Má vysoké percento ružíc 1. akostnej triedy, tieto sú veľmi uniformné s krátkym intervalom zberu.

 

Karfiol Freedom F1 (Seminis)

 

Veľmi produktívny hybrid, vhodný hlavne pre letnú a jesennú produkciu. Rastie veľmi vzpriamene a dozrieva za 68 -  78 dní od výsadby. Rastliny so silne tmavozelenými listami tvoria veľmi uniformný porast, zaisťujúci rovnomerné  dozrievanie. Ružice sú klenuté, hladké, veľmi husté. Obdobne ako Fremont sa dá veľmi dobre načasovať. Výťažnosť prvotriednych ružíc je vysoká.

 

Karfiol Fortaleza F1 (Seminis) 

 

Novinka hlavnej sezóny, ktorá sa rýchlo stala obľúbenou nielen u mnohých slovenských pestovateľov, ktorí ju vyskúšali. Porast má vynikajúci zdravotný stav a listy perfektne prekrývajú ružicu. Ružice sú pevné, ťažké a krásnej bielej farby. Tieto vlastnosti ju predurčujú pre celoročné pestovanie.  Dozrieva cca o 2 dni neskôr ako Cornell. Dáva výborné výsledky i v jesennom období.

 

Jeseň 

 

Karfiol Giewont F1 (Seminis)

 

Je novým štandardom pre spracovateľský priemysel ale vhodný aj pre čerstvý trh. Karfiol pre hlavnú sezónu vhodný pre leto a skorú jeseň. Dozrieva po cca. 90-110 dňoch od výsevu. Húževnatá rastlina so vzpriameným vzrastom a silnými koreňmi.  Má výborné krytie a ťažké, pevné, veľmi biele karfioly. Mnohostranné využitie, adaptabilita pre každé využitie priamy konzum aj mrazenie. Je robustný aj na menej vhodných stanovištiach. Rovnomerný vývoj rastlín, netreba prikrývať. Produkuje vysoko kvalitné karfioly. Umožňuje produkciu až do novembra-decembra. Minimalizuje riziko vďaka robustnému, rovnomernému vývoju rastlín. Je odporúčaný pre jesenný zber (vzhľadom na dĺžku vegetácie odporúčame výsadbu sadeníc najneskôr do polovice júna).