Hrubostenné, partenokarpické

 

Merengue F1 (Seminis)

 

Hruboostná uhorka nakladačka s prevažne samičím kvetenstvom s dobrou a pevnou konzistenciou plodov s pomerom dĺžky k šírke 3,2 : 1. Percento trhových plodov je vysoké, veľmi  vysoká je skorá i celková produkcia. Relatívne otvorený typ rastliny umožňuje ľahkú prácu s odrodou. Plody sú veľmi uniformé, cylindrické, tmavej zelenej farby bez horkosti. Je to  veľmi produktívna odroda vhodná pre spracovanie i čerstvý trh. Možno ju pestovať pod fóliou, i na otvorenom poli. Rezistencia (v testoch): Sc; CMV; PM. 

 

Mirabelle F1 (Seminis)

 

Jeden z najpopulárnejších partenokarpických hybridov s veľmi zdravými rastlinami, s ktorými sa ľahko pracuje. Plody sú veľmi pekne zrnité, uniformné, štíhle, valcovitého tvaru,  tmavozelenej farby, nehorké. Pomer dĺžky ku šírke je 3,3 : 1. Má veľmi vysokú skorú produkciu. Používa sa pre spracovanie a čerstvý trh s chrumkavými a chutnými plodmi. Je vhodná  pre pestovanie v skleníkoch, fóliovníkoch i pre požné pestovanie. Rezistencia: Sc; CMV; PM.

 

SV4097 CV (Seminis)

 

Vysoko výnosná, partenokarpická, veľmi skorá hybridná uhorka vhodná aj pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú rovné, valcovité. Rastlina je vyvážená, kompaktná a otvorená, vytvára menej vedľajších výhonkov a má silný koreňový systém. Plody majú krásnu tmavo-zelenú farbu, sú homogénne a ich rozmery sú 9-15 cm. Je odolná proti mnohým chorobám. Znáša pomerne nízke teploty a zhoršené svetelné podmienky.  Púčiky pri zhoršených podmienkach nie sú náchylné opadávať. Odporúčané pestovanie neskoro na jar a v lete. Plody si zachovávajú svoj tvar počas celej vegetácie až do jesene. Je rezistentná voči Ccu (Cladospórium cucumerinum), Px (Sphaerotheca fuliginea- Pravá múčnatka) a má strednú rezisteciu voči CMV (Vírus mozaiky uhoriek)

 

Hladké partenokarpické

 

Corentine F1

Je skorá, hladká partenokarpická uhorka nakladačka. Rastlina má otvorený habitus, čo vplýva na dobrý zdravotný stav a umožňuje tiež ľahký zber. Corentine možno použiť na zber s jemným triedením ale aj na zber štíhlych dlhších plodov. Pomer dĺžky k šírke je 3,2:1. Má vysoký výnosový potenciál. Je rezistentná voči Ccu (Cladospórium cucumerinum), Px (Sphaerotheca fuliginea- Pravá múčnatka) a má strednú rezisteciu voči CMV (Vírus mozaiky uhoriek)

 

Carine F1 (Seminis)

 

Skorý hladký partenokarpický hybrid so stredne zelenými štíhlymi plodmi. Pomer dĺžka/šírka je 3,2 : 1.Vyznačuje sa stredne silným rastom, dobre regeneruje a dá sa dobre zberať. Tolerancia voči plesni uhorkovej je vysoká. Je obľúbená v konzervárenskom priemysle pre svoj perfektný vzhľad vo finálnom výrobku. Rezistencia: Sc; CMV; PM.

 

Claudine F1 (Seminis)

 

Skorá partenokarpická hybridná uhorky vhodná pre všetky pestovateľské podmienky. Má veľký výnosový potenciál. Plody sú hladké, perfektne chrumkavé, jasno zelenej až zelenej farby. Je vhodná pre čerstvý trh ako aj pre spracovateľský priemysel. Má výbornú regeneračnú schopnosť a otvorený rast. Odporúčame na pestovanie do uzavretých priestorov ako aj na poľné pestovanie. Rezistencia: Sc; PM; CMV.