AGRYL

Agryl je špičkovým produktom firmy Fiberweb, ktorý definuje trh poľnohospodárskych netkaných textílií. Už viac ako 30 rokov je osvedčenou voľbou poľnohospodárov pre alternatívnu ochranu širokej škály plodín voči klimatickým podmienkam i škodcom. Agryl zvyšuje výnosy a kvalitu plodín, zjednocuje a skracuje čas zberu. Typický čas zberu sa s pomocou Agryl-u môže urýchliť o 1 až 2 týždne. Jeho výraznými prednosťami oproti konkurencii sú fyzikálna pevnosť a odolnosť proti oderu ako aj otvorená štruktúra vlákna pre optimálnu priepustnosť vody a vzduchu. Tieto vlastnosti účinne podporujú rast rastlín a zároveň zvyšujú ochranu rastlín pred hmyzom. Široký výber gramáží a možných šírok poľnohospodárskej fólie Agryl umožňujú každému pestovateľovi nájsť ideálne textílie pre jeho špecifické podmienky a plodiny. Agryl zlepšuje výnosy pri aplikácii na voľnej pôde, mikro tuneloch, skleníkoch aj iných poľnohospodárskych systémoch. Agryl a Novagryl poskytujú účinnú ochranu voči agresívnym poveternostným podmienkam, pomáhajú zachovať pôdnu štruktúru a zabraňujú šíreniu škodcov.

 

NOVAGRYL

Bol vyvinutý pre rastliny s intenzívnym rastom, ktoré si vyžadujú tkaninu, ktorá sa prispôsobí rastu rastliny. Novagryl zabezpečuje najvyššiu elasticitu a flexibilitu a tým aj kontinuálne krytie. Vďaka unikátnemu výrobnému procesu je táto netkaná textília veľmi homogénna a má veľmi vysokú pevnosť v smere odvíjania role. To umožňuje poľnohospodárom ľahkú inštaláciu veľkých dĺžok a rýchle zakrytie polí.

 

Tak ako Agryl je aj Novagryl ošetrený proti UV žiareniu aby vydržal niekoľko sezón. Všetky naše fólie sú zložené do tvaru Z, čo uľahčuje ich pokládku.