Melón vodný (dyňa červená) semená

Guľaté pásikavé

 

Colosseo F1 (Seminis)

 

Colosseo je stredne skorá červená dyňa elipsovitého tvaru. Dozrieva cca za 80 dní. Plody majú hmotnosť cca 12-14 kg. Sú pásikavé, stredne zelenej farby. Dužina je sladká, chrumkavá, peknej červenej farby s malými semiačkami. Porast je dobre krytý veľkými listami. Doporučená hustota výsadby je 7000-9000 rastlín / ha.

 

Bonta F1 (Seminis)

 

Bonta F1 je okrúhla, pásikavá, skorá dyňa červená (vodný melón). Dozrieva skoro približne 79 dní od výsadby. Plody sú sladké a veľmi jednotné. Priemerná veľkosť plodov je 22-25 cm a priemerná hmotnosť 7-8 kg. Šupa je pevná, vhodná na prepravu. Má vynikajúcu, tmavočervenú dužinu, ktorá je sladká a pevná s príjemnou chuťou a vôňou. Má veľmi pôsobivé rovnomerné dozrievanie plodov a je veľmi odporúčaný pre skorý čerstvý trh a na diaľkovú prepravu. Rezistencie: Antrktnóza, Fusarium Oxysporum Rasy I.

 

Podlhovasté pásikavé 

 

Melania F1 (Seminis)

 

Melania F1 je typ Royal Sweet s dozrievaním 80 - 85 dní od výsadby. Veľkosť plodov je 9 - 12 kg, sú oválneho tvaru.  Sú veľmi dobre chránené listami pred slnečným žiarením, a preto si uchovávajú dlho výbornú kvalitu. Farba dužiny je  sýto červená, perfektne chrumkavá, semiačka sú malé. Má vysoký výnosový potenciál. 

 

Sentinel F1 (Seminis)

 

Sentinel dozrieva približne 85 dní od výsadby. Rastlina je húževnatá a dobre chráni plody pred slnkom. Plody sú  uniformné, pretiahleho tvaru, veľkosti 23 x 41 cm o priemernej hmotnosti 10 - 13 kg. Vďaka veľmi pevnej dužine je  vhodný na prepravu pre dlhé vzdialenosti. Farba šupy je tmavozelená, so širokými pásmi. Dužina je sýtočervená,  chrumkavá, šťavnatá a sladká. Je to odroda s výbornou výnosnosťou a unikátnou farbou a chuťou.