Biela kapusta semená

 

1g = 200 - 300 semien

Optimálna teplota pre vzchádzanie: 17 - 20 °C

Doporučený spon: 50 - 60 x 40 - 60 cm

 

Skorá Kapusta

 

Kapusta Pandion F1 (Seminis)

 

Je veľmi skorá odroda vhodná pre skorý letný, čerstvý trh. Dozrieva cca. 55 dní od výsadby. Odroda má schopnosť dobre zotrvať na poli. Rastlina je kompaktná, hlávky sú okrúhle, hladké, žiarivo zelenej farby. Ich hmotnosť je približne 1,0 - 2,0 kg. Odporúčaná hustota 40.000 - 65.000 rastlín/ha.

 

Hlavná sezóna

 

Kapusta Ferro (Quartz) F1 (Seminis)

 

Biela kapusta hlavnej sezóny vhodná pre čerstvý trh, dozrieva cca. 85 dní. Hlávky sú zdravé, pevné, okrúhle a uniformné. Listy sú šedej farby. Má dobrú toleranciu voči teplu, vynikajúcu odolnosť voči praskaniu a dobrú schopnosť odolávať chorobám. Tolerancia voči Strapke.

 

Priemyselná Kapusta

 

Kapusta Ambrosia F1 (Seminis)

 

Vysoko produktívny hybrid bielej kapusty určený na spracovanie. Dozrieva približne za 135 dní od výsadby. Rastlina má strednú energiu rastu. Kapusta vytvára plocho okrúhle až okrúhle hlávky s hmotnosťou cca 4 - 8 kg. Hlávky majú dobrú vnútornú štruktúru, tenké listy a stredne dlhý hlúb. Je tolerantná voči praskaniu a je schopná dlho zotrvať na poli. Rezistencia: Fusarium; tolerancia voči Strapke.

 

Kapusta Kolia F1 (Seminis)

 

Kolia je výnosná odroda v segmente stredne skorých až neskorých kapúst na priemyselné spracovanie. Dozrieva cca. po 140 dňoch od výsadby. Vzhľadom na štádium zrelosti, v ktorom sa zberá, poskytuje dodatočnú istotu vďaka relatívne skorej násade úrody. Táto vlastnosť je výhodná najmä v ťažších, studených rokoch. Silné olistenie vedie k úplnému pokrytiu pôdy. Vďaka svojej stabilite je vhodná na mechanický zber. Je dobre skladovateľná a dobre odoláva strapkám. Vďaka jemnej štruktúre a vynikajúcej chuti sa z nej získava výborná surovina na kvasenie. V závislosti od hustoty rastlín (33-25 tis./ha), pôdnych a poveternostných podmienok dosahujú hlávky hmotnosť 4 až 8 kg. Rastliny sú pokryté vrstvou „vosku“, ktorý je prirodzenou ochranou proti škodcom a chorobám. Je rezistentná voči Fusariu kapusty a nie je náchylná na hnednutie.

 

Kapusta Menzania F1 (Seminis)

 

Odroda so sladkou lahôdkovou chuťou. Dozrieva po cca. 105 dňoch a tvorí v závislosti na hustote rastlín, pôdnych a poveternostných podmienkach cca. 3-4 kg ťažké hlávky. Pri výsadbe začiatkom apríla do konca mája je vhodná k zberu od začiatku augusta po začiatok októbra. Vďaka voľnej vnútornej štruktúre je výborná na prípravu šalátov. Hlávky sú trochu sploštené a majú silnú vrstvu „vosku“. Dozrieva rovnomerne.

 

Kapusta Rinda F1 (Seminis)

 

Veľmi kvalitný hybrid pre priamy konzum a  priemyselné spracovanie (august). Hlávky sú veľmi pevné, majú výbornú vnútornú štruktúru o hmotnosti 4 – 8 kg v závislosti od sponu. Neprezrieva.

 

Vestri F1 (Seminis)

 

Hybrid vynikajúcej kvality s jemnými listami a výbornou vnútornou štruktúrou s vegetačnou dobou 115 dní od výsadby. Dosahuje veľkú hmotnosť hlávok (5 - 8 kg), ktoré sú schopné dlho zotrvať na poli. Má výborný zdravotný stav a toleranciu voči strapke. Rezistencia: Fusarium.

 

Kapusta Tobia F1 (Seminis)

 

Biela kapusta určená pre spracovateľský priemysel. Dozrieva cca 100 dní od výsadby. Rastlina je kompaktná, tmavozelenej farby, s okrúhlymi až plocho okrúhlymi hlávkami o hmotnosti 5 - 8 kg. Vnútorná štruktúra a kvalita hlávok je veľmi dobrá, cievy sú tenké a hlúb je veľmi krátky. Kapusty majú vysoké percento bielych listov a vnútorné listy sú tenké a dlhé. Dobrá tolerancia voči praskaniu jej umožňuje dlho zotrvať na poli. Je to veľmi produktívna odroda s dobrým zdravotným stavom, určená pre spracovanie. Rezistencia: Fusarium.

 

Skladovateľná Kapusta

 

Kapusta Arrivist F1 (Seminis)

 

Poloneskorý hybrid bielej kapusty určený pre stredne dlhé uskladnenie s vegetačnou dobou cca 130 dní od výsadby. Veľmi uniformné, vzpriamene rastúce rastliny majú o čosi dlhší hlúb. Vzhľadovo veľmi príťažlivé okrúhle hlávky dosahujú podľa sponu hmotnosť v rozmedzí 2,0 - 3,5 kg. Majú výbornú vnútornú štruktúru, sú veľmi husté. Má univerzálne použitie pre priamy konzum, výrobu šalátov a uskladnenie. Vyznačuje sa perfektným zdravotným stavom, je pomerne odolný voči napadnutiu Strapkou a rezistentný voči Fusariovému žltnutiu.

 

Kapusta Fundaxy F1 (+priemyselná) (Seminis)

 

Je to odroda typu Kronos/Galaxy vhodná pre dlhodobé skladovanie a neskoré spracovanie. Dozrieva približne 160 dní od výsadby. Mohutná rastlina má voskovitú, šedomodrú farbu a široké listy. Plochoguľaté až guľaté hlávky majú hmotnosť 4-6 kg. Mohutný koreňový systém chráni rastlinu pred klimatickým a pôdnym stresom. V porovnaní s radou odrôd tej istej skupiny rastie Fundaxy veľmi dobre aj pri nižšej úrovni výživy. Ľahko a rýchlo sa čistí a má krásny, sviežo zelený vzhľad. Má vysokú poľnú toleranciu voči plesni kapustovej a alternárii. V oblastiach s výskytom fusaria je rezistencia k tejto chorobe ďalším dôvodom na zaradenie do pestovateľského plánu.