1g = 200 - 250 semien 

Optimálna teplota pre vzchádzanie: 15 - 17 °C

Doporučený spon: 27 - 30 x 3 - 4 cm

 

Červená cibuľa

 

Red Zeppelin F1 (Seminis)

 

Vytvára uniformné, okrúhle cibule atraktívnej tmavo-červenej farby. Dozrieva po cca. 115 dňoch. Má potenciál dlhej skladovateľnosti. Pri priamom výseve sú cibule stredné až veľké. Má strednú rezistenciu voči FBR (Fusariová bazálna hniloba cibúľ, Fusarium oxysporum f.sp. cepae) a PRR (Ružová hniloba koreňov, Phoma terrestris).

 

Žltá cibuľa

 

Elbrus F1 (Seminis)

 

Cibuľa dlhého dňa, ktorá dozrieva cca. 98 dní. Buľva je guľatá, peknej bronzovej farby. Šupa je pevná, cibule sú veľmi vhodné pre mechanizovaný zber. Vňať je silná, dobre voskovaná. Má veľmi vysoký výnosový potenciál. Je vhodná pre uskladnenie cca. do konca januára. Je odolná voči ružovej hnilobe koreňov a Fuzáriu.

 

Exacta F1 (Seminis)

 

Je skoro dozrievajúci, bronzovo sfarbený hybrid cibule stredného dňa. Dozrieva relatívne skoro 107 - 109 dní po výseve. Veľké energické olistenie je lesklé a jasne zelené, krčok je dlhý a tenký. Cibule majú guľato okrúhly tvar a sú veľké. Podiel cibúľ s jedným stredom je vynikajúci, čo z Exacty robí odrodu spracovateľmi veľmi vyhľadávanú. Tolerancia voči vybiehaniu je lepšia ako u väčšiny porovnateľných odrôd a zabezpečuje tak Exacte širokú adaptabilitu. Ďalšou výnimočnou charakteristikou Exacty je veľmi jemná aróma a chuť. Exacta F1 je veľmi produktívna odroda, čo v kombinácií s jej veľkosťou takmer garantuje vysoké výnosy. Vynikajúca odroda pre čerstvý trh a spracovateľov, ale kvôli svojej skorosti je vhodná iba pre krátkodobé až strednodobé uskladnenie. Rezistencie FBR (Fusariová bazálna hniloba cibúľ, Fusarium oxysporum f.sp. cepae) PRR (Ružová hniloba koreňov, Phoma terrestris). Veľké cibule, okrúhly tvar a vysoké percento cibúľ s jedným stredom robia s Exacty perfektnú odrodu určenú pre spracovanie a čerstvý trh.

 

Guimar (Candy) F1 (Seminis)

 

Bronzovo-sfarbená cibuľa stredného dňa. Dozrieva po cca. 107-109 dňoch od výsevu. Krátke, mohutné olistenie a malý úzky krčok umožňujú rýchle zasychanie. Vytvára veľké až kolosálne glóbusové cibule s jemnou chuťou. Šupa je brondzovo-zlatá a dužina biela. Candy je pre ňu to pravé meno lebo chuť je jemná až sladká. Je vhodná na presádzanie aj priamy výsev. Je veľmi produktívna a ideálna na začiatok sezóny. Rezistencia RRR (Ružová hniloba koreňov). Je veľmi vhodná pre čerstvý trh a krátkodobé skladovanie.

 

Marquette F1 (Seminis)

 

Marquette je 112 dňová, skladovateľná odroda dlhého dňa s húževnatými listami a koreňovým systémom. Cibule sú uniformné, tvaru blocky s tmavou bronzovou šupou. Vytvára veľké až obrovské cibule. Má vysokú rezistenciu voči fusáriovej bazálnej hnilobe cibúľ a strednú rezistenciu voči ružovej hnilobe koreňov.

 

Premito F1 (Seminis)

 

Premito je spoľahlivá polo-skorá odroda. Vďaka silnému koreňovému systému môžete počítať s vysokými výnosmi aj v prípade problematickejších pestovateľských podmienok. Ľahko tvorí veľké cibule a je vhodná na strednodobé skladovanie. Je vhodnejšia pre ílovité pôdy. 

 

Sunnito F1 (Seminis)

 

Je  skorá guľatá cibuľa rijnsburgerského typu s tenkým kŕčkom. Šupa je lesklá, krásnej bronzovej farby. Dosahuje vysoký výnos uniformných cibúľ. Patrí medzi najlepšie dlhodobo skladovateľné cibule. U pestovateľov je ešte žiadanejšia ako odroda Orbito. 

 

Zväzková cibuľa

 

Green Banner (Seminis)

 

Skorá odroda zväzkovej cibule, ktorá má mimoriadne vitálny koreňový systém. Veľmi dobre znáša horúčavy. Habitus je rovný, početné listy a silná vňať sú tmavej, modro-zelenej farby. Biela časť má dĺžku cca 5-8 cm. Táto široko adaptabilná odroda sa môže pestovať celoročne, v závislosti od klimatických podmienok. Je veľmi uniformná. Má rezistenciu voči Fusariovej bazálnej hnilobe cibúľ a Ružovej hnilobe koreňov.