Mrkva semená

Nantes skorá

 

Mrkva CARVORA F1

 

 

Je stredne skorá hybridná mrkva nanteského typu. Dozrieva cca za 95 dní. Koreň je cylindrického tvaru dĺžky 19 – 21 cm a hrúbky 2,5 – 3 cm. Má flexibilné použitie ako skorá zväzková mrkva s vňaťou alebo ako stredne skorá praná mrkva. Možno ju pestovať zmluvne celoročne. Poskytuje spoľahlivé výnosy. Je hladká, pekne sfarbená, vynikajúco uniformná.  Má tmavú  kompaktnú vzpriamenú vňať.  

 

Mrkva Carvejo F1 (Seminis)

 

Je vysoko-úrodná, veľmi skorá mrkva na zväzkovanie i balenie. Vhodná na výsev od januára do konca marca. Má krátku, kompaktnú, vzpriamenú a zdravú vňať a uniformné mrkvy. Ľahko sa zberá a má veľmi dobrú kvalitu. Má vysokú ekonomickosť. Dozrieva po cca. 85 dňoch. Dĺžka koreňa 18-21 cm.

 

Mrkva Bilbo F1 (Seminis)

 

Táto novinka patrí k najskorším mrkvám nanteskeho typu a je určená pre veľmi skoré výsevy. Dozrieva cca 85 - 90 dní. Vňať je pevná, zdravá a vzpriamená. Mrkva je hladká, dĺžky 18 - 20 cm. Má mierne kužeľovitý tvar. Mrkvy majú excelentnú oranžovú vnútornú i vonkajšiu farbu a dobrú chuť aj vôňu. Bilbo má dobrú toleranciu voči lámaniu a praskaniu. Je určená na zväzkovanie a predaj na kilá. Nie je veľmi náchylná na Alternáriu.

 

 

Nantes na skladovanie

 

Mrkva Carrazo F1 (Seminis)

 

Odroda pre skorú až neskorú sezónu. Vhodná na výsev od marca. Odporúčaná hustota výsevu je 1,4-1,8 mil. semien / ha. Spĺňa vysoké nároky pre čerstvý trh. Dozrieva po cca. 120 dňoch. Kombinuje vysokú plodnosť, excelentný tvar a zarovnanosť koreňov. Má hladkú šupu a veľkú toleranciu voči praskaniu. Dĺžka koreňov je cca. 19-20 cm. Je vhodná na skladovanie pod slamou. Má dobrú toleranciu voči dutinatosti.

 

Mrkva Myrna F1 (Seminis)

 

Myrna je veľmi uniformná mrkva nantéskeho typu s vegetačnou dobou 115 dní. Koreň má peknú sýto oranžovú vonkajšiu aj vnútornú farbu, dĺžku 18-20 cm, priemer 2-3 cm. Vňať je silná dĺžky cca 40 cm. Myrna je vhodná pre mechanizovaný zber v neskorom lete pre čerstvý trh ako aj pre jesenné pestovanie na uskladnenie.

 

 

Typ Cut & Peel

 

Mrkva Propeel F1 (Seminis)

 

Je veľmi dlhá, tenká, vysoko-výnosná mrkva. Dĺžka koreňa 22-30 cm hrúbka 2-3 cm. Dozrieva po cca. 120 dňoch. Ľahko sa zberá a má kompaktnú, vzpriamenú vňať. Je veľmi intenzívne sfarbená (tmavo-oranžová) a veľmi chutná. Istá a vysoká úroda. Je vhodná pre spracovateľský priemysel s vysokými nárokmi.