Šalát ľadový semená

 

Stallion (Seminis)

 

Je konzistentný ľadový šalát, silný, spoľahlivý a dobre zavedený ľadový šalát so zvýšenou odolnosťou voči plesni . Je stredne až rýchlo rastúci a má atraktívny tvar stredne veľkých, lesklých, tmavo-zelených hlávok. Dobre vytvára krycie listy a má guľatý, úplne uzatvorený stred s plochým vrcholom, ktorý vyzerá veľmi dobre zabalený vo fólii. Ľadový šalát vhodný pre použitie počas celej sezóny.

 

 

Šalát listový semená

 

 

Casabella (pelety) (Seminis)

 

Je to listový šalát typu Lollo Bionda. Jeho jemné kučeravé listy sú svetlozelenej farby a príjemnej chuti. Hlávky šalátu sú veľké. Rezistencia: BL 1-16,19,21,23.

 

 

Šalát hlávkový semená

 

 

Alanis (Seminis)

 

Vynikajúca a celoročne spoľahlivá, mnohými pokusmi i praxou overená nová odroda hlávkového šalátu. Za tepla i chladu tvorí krásne, pevne uzavreté a obalovými listami dobre chránené veľké sviežo-zelené hlávky. Je vysoko odolná voči vnútornej spále listov. Rezistencia: BL 1-25; LMV.

 

 

TOUAREG F1 (Seminis)

 

Vyznačuje sa vysokou prispôsobivosť rôznym poľnohospodársko-klimatickým podmienkam. Je odolný hlávkový šalát proti voškám a LMV (vírusu mozaiky šalátu). Jasné, svetlo zelené hlávky sú veľké, kompaktné a môžu dosiahnuť hmotnosť až (500-800 g.) Má dobrú toleranciu voči vybiehaniu a nekróze listov. Odporúčané pestovanie vo voľnej pôde v chránených oblastiach. Odporúčaná hustota výsadby semien je 80000-100000 rastlín/ ha.