Rajčiak -rajčiny- paradajky semená

Determinantný

 

Rajčiak Caspar F1 (Seminis)

 

Je dvojúčelová, determinantná šalátová odroda rajčín. Dozrieva skoro, cca. 115 - 120 dní od výsevu. Veľkosť rastliny je stredná a vitalita štandardná. Plody- rajčiny sú uniformne zelené, pretiahleho, valcovitého tvaru, dobrej konzistencie. Veľkosť plodov je cca. 10 x 4 cm a hmotnosť 100 - 125 g. Uniformita dozrievania je dobrá a odroda je vhodná na mechanizovaný aj ručný zber.  Má výnimočnú toleranciu voči praskaniu. Je vhodná na lúpanie, spracovanie a čerstvý trh. Rezistencia: V1; F1. 

 

Rajčiak Perfectpeel F1 (Seminis)

 

Rajčiak určený pre rôzne druhy spracovania, medzi spracovateľmi je považovaný za štandard. Veľmi pevné kvadratické, uniformné plody majú vynikajúcu farbu. Dorastajú do hmotnosti 50 - 80 g, majú strednú viskozitu a obsah sušiny 5 - 5,5 Brix. Dozrievajú za 85 – 90 dní od výsadby. Rastlina je stredná a plody nasadzuje veľmi koncentrovane.  Odroda je veľmi vhodná na mechanizovaný zber a na spracovanie i celých, šúpaných rajčín. Dosahuje vysoký výnos a má vynikajúcu odolnosť voči praskaniu. Rezistencia: V1; F1;ASC; St. 

 

Semideterminantný

 

Rajčiak Corvinus F1 (De Ruiter)

 

Semideterminantný hybrid, so silným rastom a vysokým výnosom, ktorý je vzhľadom k jeho rýchlosti a prispôsobivosti vhodný pre najskoršiu produkciu. Plody sú pevné, výbornej kvality a bez námahy dosahujú hmotnosť 200-250 g. Majú dobrú trvanlivosť a sú vhodné na dlhšiu prepravu. Resistencia: ToMV, Vysoká rezistencia: ToMV: 0-2f: A-E / Fol: 0,1 / Va: 0 / Vd: 0, stredná rezistencia Ex.

 

Rajčiak Matias F1 (De Ruiter)

 

Je skorý hybrid s veľkými plodmi pre jarné, letné aj jesenné pestovanie v nevykurovaných skleníkoch. Má extrémne veľkú výťažnosť. Plody sú dobre odolné voči praskaniu, majú krásnu červenú farbu bez zeleného golieru, jednotnú kvalitu a hmotnosť 250 g. Rezistencie: HR ToMV ToTV Ff: 1-5 Fol: 0,1 Va Vd Ma Mi Mj PI

 

Rajčiak Platus F1 (De Ruiter)

 

Je veľmi skorá, rýchlo dozrievajúca odroda. Hmotnosť plodov je cca. 120 g. Plody sú mierne sploštené, majú hrubú šupu a rovnomernú, tmavočervenú farbu. Odporúčame ho pre zimné a skoré jarné pestovanie vo vykurovaných i nevykurovaných skleníkoch, no je možné ho pestovať počas celého roka. Rezistencie: ToMV Fol: 0,1 Va Vd Ma Mi Mj.

 

Indeterminantné strapcovité

 

Rajčiak DR7856TH F1 (De Ruiter)

 

Nová odroda v strapcovitom segmente. Má strednú rezistenciu voči múčnatke. Strapce sa môžu zastrihnúť po šiestom plode. Dosahuje dobré, isté výnosy a má peknú, červenú farbu plodov. Plody sú stredne veľké s hmotnosťou 120-140 g. Rastlina je húževnatá. Vysoká rezistencia: ToMV:0-2; ToTV; Ff: A-E; Fol: 0,1; For; Va:0; Vd:0.

 

Rajčiak Plaisance F1 (De Ruiter)

 

Je skorý hybridný rajčiak perfektnej kvality o hmotnosti  120 – 140 g. Plody nasadzujú skoro, sú krásnej červenej farby , pevné a majú vysokú životnosť. Môžu sa zberať v strapcoch. Dosahuje celkovo skorý a vysoký výnos. Odroda ja rezistentná  voči ToMV:0-2 (Vírus mozaiky rajčiaka),  FF:AE (Cladosporium), Fol.:0,1(Fusarium oxyspórum), Pre(Fusarum radicis).

 

Rajčiak Tourance F1 (De Ruiter)

 

Strapcovitá odroda s otvoreným habitusom. Má dobrú násadu plodov aj v zime. Plody majú hmotnosť cca. 130 gramov, sú lesklé, veľmi chutné, tmavočervenej farby. Tvorí vyrovnané, jednotné strapce. Plody sa dajú zbierať aj jednotlivo. Generatívny a vegetatívny rast je v dobrej rovnováhe. Odporúčame pestovať hlavne na hydropónii a vynikajúce výsledky dosahuje i pri pestovaní v pôde. Rezistencia: ToMV; ToTV; Ff: 1-5; Fol: 0,1; For; Va; Vd.

 

Indeterminantný kusový zber

 

Rajčiak Admiro F1 (De Ruiter)

 

Má vysoký výnosový potenciál. Plody o hmotnosti 130 - 140 gramov majú peknú farbu a výbornú kvalitu. Má silný rast, mohutný koreňový systém, krátke a pevné internódy. Je vhodná na pestovanie v pôde aj na hydropónii. Rezistencia: ToMV, Ff:1-5, Fol:0,1, For, On, Va, Vd.

 

Rajčiak Alfred F1 (De Ruiter)

 

Dáva dobrú násadu plodov aj počas letných horúčav. Plody sú chránené bohatým olistením a majú hmotnosť 140 - 150 gramov. Ich farba je intenzívne červená. Rastliny majú silný koreňový systém a stredné internódiá. Rezistencia: ToMV, Ff:1-5, Fol:0,1, For, Va, Vd, Ma, Mi, Mj, Si.

 

Rajčiak Enygma F1 (Seminis)

 

Stredne skorá odroda s vysokou odolnosťou voči chorobám. Na strapci je 5-6 plodov. Hmotnosť 130 - 160 gramov, červená farba bez zeleného goliera. Plody sú veľmi pevné. Rastlina je kompaktná s krátkymi internódiami a veľmi dobre nasadzuje plody. Pestovanie vo vykurovaných i nevykurovaných priestoroch. Rezistencia: Va; Vd; Fol: 0,1; Ma; Mi; Mj; ToMV; For, Ff: 1-5, TYLCV.

 

Rajčiak Flexxion F1 (De Ruiter)

 

Odroda menej náročná na špičkové podmienky. Plody majú hmotnosť cca. 135 gramov, sú okrúhle, pevné a vhodné aj na zber bez kališných lístkov. Rastlina je kompaktná, s dobrým koreňovým systémom, je otvorená, nenáročná na prácu. Vďaka rezistencii voči nematódam je vhodný na pestovanie nielen v skleníkoch ale i na pôde pod fóliou. Rezistencia: ToMV, For, Ff: 1-5, Fol: 0,1, Va, Vd, TSWV, Ma, Mi, Mj. 

 

Rajčiak Jury F1 (Seminis)

 

Je chutný šalátový rajčiak slivkovitého tvaru s hmotnosťou plodov 110-130 g, krásnej sýtočervenej farby. Jedná sa o indeterminantnú rastlinu silného vzrastu s otvoreným habitusom. Tvorí pravidelné strapce i počas horúcich letných dní. Na strapci je obyčajne 6-8 plodov. Dosahuje vysoký výnos. Plody sa zbierajú jednotlivo. Rezistencia: V1; F1; ToMV 0-2; LM abcde; St, stredná rezistencia BSK(0).

 

Rajčiak Preciosa F1 (De Ruiter)

 

Generatívna odroda s rýchlym rastom. Plod má hmotnosť cca. 130 gramov, sýtočervenú farbu, je veľmi chutný a mierne sploštený. Na strapci je 7-8 plodov. Zber jednotlivo alebo v strapcoch. Rezistencia: ToMV, Ff:1-5; Fol:0,1; For; Va; Vd; Ma; Mi; Mj.

 

Rajčiak Profilo F1 (De Ruiter)

 

Skorá, stále rastúca indeterminantná odroda, nenáročná na klimatické výkyvy, ktorá i v letných horúčavách veľmi dobre nasadzuje plody. Plody sú pevné, peknej červenej farby o hmotnosti 120 – 140 gramov, rýchlo dozrievajú. Majú dostatočnú tvrdosť a  dobrú prepravy-schopnosť. Odroda je určená hlavne pre pestovanie v skleníku či pod fóliou, možno ju pestovať na hydropónii i v pôde. Rezistencia: Tobamovírus rajčiaka, Cladospórium rasy 1-5, Fusarium rasy 0,1 Fusarium radici, Verticilium albo atrum, Verticilium dahliace, Striebrovitosť.

 

Rajčiak Venezia F1 (Seminis)

 

Venezia F1 je indeterminantná odroda určená pre priamy konzum. Dozrieva skoro. Je veľmi generatívna, má bohatú násadu plodov aj v letných mesiacoch. Plody sú okrúhle, veľmi pevné a dobre skladovateľné s hmotnosťou 130-150 gramov, v závislosti od lokálnych podmienok. Je vhodná pre nevykurované alebo vykurované skleníky / fóliovníky a v lete aj pre pestovanie na voľnom priestranstve s oporou. Neodporúčame v zimných mesiacoch pre pestovanie vo vykurovanom skleníku. Venezia F1 má dobrú odolnosť voči chorobám. Rezistencia: V1, F1, F2, N, St, ToMV (0), TSWV, ASC.

 

Cherry koktejlové rajčiny

 

Rajčiak Cherolino F1 (De Ruiter)

 

Plody majú hmotnosť cca. 12-16 g, sú okrúhle, tmavočervené, veľmi chutné, s nízkym obsahom kyselín. Odroda ma intenzívny rast, bohatú násadu plodov a krátke internódiá. Odporúčame pre pestovanie vo vykurovaných skleníkoch, nevykurovaných skleníkoch i na poli. Rezistencie: ToMV, Ff: 1-5, Va, Vd, Fol: 0,1, Ma, Mi, Mj, Pst.

 

Rajčiak Birikino F1 (De Ruiter)

 

 

Stredne skorá strapcová odroda rajčín. Tmavočervené plody majú hmotnosť cca. 15-20 gramov. Odporúčame pre pestovanie vo vykurovaných a nevykurovaných skleníkoch. Rezistencie: ToMV, Ff: 1-5, Va, Vd, Fol: 0,1, Ma, Mi, Mj.