1g = 5 - 12 semien

Optimálna teplota pre vzchádzanie: 15 - 18 °C

Doporučený spon: 25 - 30 x 3 cm

 

Avola (Seminis)

Avola je veľmi skorá vysoko výnosná odroda dreňového hrachu s tmavo zeleným, veľkým zrnom dozrievajúca približne za (1155 tepelných jednotiek) 85 dní. Tvorí normálny typ rastliny. Hrášok má peknú farbu, vyrovnanosť a dobrú chuť. Výška rastliny dosahuje v priemere 65 cm. Prvé kvety sa tvoria na 9. – 10. nóde. Rastlina produkuje 1 – 2 struky na jednom nóde, pričom v jednom struku býva z pravidla 6 – 7 zŕn. Triedenie zrna je veľké, 75 % presahuje veľkosť 9.3 mm. Odporúčaná hustota výsevu kolíše okolo 100 rastlín/m2 alebo 260 - 300 kg/ha. Rezistencie F 1 (Fuzáriové vädnutie, Fusarium oxysporum f.sp. pisi) Avola je pre spracovateľský priemysel celosvetovo štandartnou odrodou dosahujúcou vynikajúcu kvalitu. 

 

Dorian (Mr. Big) (Seminis)

Dorian je hrach určený pre čerstvý trh so skorosťou približne 58 dní. Dorian je normálny typ rastliny. Niekoľko rozvetvení s mohutným olistením. Dlhé špicaté atraktívno tmavo zelené struky sú mierne zakryvené. Struky majú dĺžku 12 až 13 cm. Zrná sú peknej zelenej farby a dobrej chuti. Struk obsahuje v priemere 8 až 10 zŕn. Rezistencie BYMV (Žltyý vírus mozaiky fazule) F (Fusarium, rasy 1, Fusarium oxysporum f. sp. pisi). PM (Múčnatka, Erysiphe pisi) Umiestnenie: Dorian je vhodný pre čerstvý trh.

  

Spandino (Seminis)

Spandino je veľmi podobný odrode Barle. Nepolieha, prichytáva sa úponkami. Má dobrú stabilitu porastu. V porovnaní s hrachom Barle má lepšie rezistencie voči ochoreniam - rezistencia voči F1 (Fuzáriové vädnutie), BYMV (Vírus skrútenia listu fazule), PEMV(Výrastková mozaika hrachu) a stredná rezistencia voči Perenospóre (Nepravej múčnatke).

 

Utrillo (Seminis)

 

Utrillo je odroda hrachu hlavnej až neskorej sezóny určená pre čertstvý trh. Dozrieva približne za 71 dní. Ultrilo má normálny typ rastliny. Špicaté atraktívne tmavo zelené plody. Zrná majú peknú zelenú farbu a sladku chuť. Struk obsahuje v priemere 8 – 10 zŕn. Rezistencia F (Fusarium, rasy 1, Fusarium oxysporum f. sp. pisi). Utrillo je odroda určená pre čerstvý trh.