Semená tekvice

Tekvica Giant

 

Enormne veľká tekvica. Víťaz mnohých súťaží. Žlto sfarbené plody. Má hladký a lesklý povrch. Určené pre poľné pestovanie.

 

Tekvica Muscate de Provence

 

Veľmi húževnatá rastliny s množstvom bočných výhonov. Plody majú sploštený tvar a sú hlboko zvrásnené. Priemer cca. 50 cm v závislosti od sponu, pôdnych a klimatických podmienok. Šupa má zelenú farbu a dozrieva do žlto-hnedá. Dužina je pekná oranžová, šťavnatá a zdravá. Plody sa dajú skladovať až do 6 mesiacov pri teplote 8 až 10°C. Priemerná hmotnosť plodov je cca. 3-4 kg. Je vhodná na výrobu pretlakov a štiav.

 

Tekvica Orange Sunday

 

Tvorí sladké, veľmi zdravé plody s tmavo-oranžovou dužinou vynikajúcej kvality. Priemerná hmotnosť cca. 1,2-1,5 kg. Dozrieva skoro cca. 30 dní po odkvitnutí. Veľmi húževnatá rastlina. Pevná šupa, plody nie sú duté. Tvorí veľa samičích kvetov. Hustota výsevu 9000-11000 rastlín/ha. Výsadba v máji. Ak je teplota pôdy nad 20°C je možný i priamy výsev. Zber: október.

 

Tekvica Waltham Butternut

 

Silná rastlina s dlhými bočnými výhonkami. Dozrieva po cca. 95-105 dňoch. Tvorí uniformné plody o hmotnosti cca. 1-1,5 kg a veľkosti 20-25 cm. Dužina je žlto-oranžová. Počet plodov na rastline je priemerne 4-5. Dobre drží na poli aj po zbere.