Semená špenátu

Špenát Chica F1 (Seminis)

 

Pomaly rastúca a veľmi neskoro vybiehajúca odroda špenátu obzvlášť vhodná pre zber v lete a po prezimovaní. Kosí sa na prelome apríla a mája. Má sýto zelené hladké listy. Rezistencia: Pleseň rasy 1 - 4. 

 

Špenát Seychelles F1 (Seminis)

 

Patrí k odrodám s vysokou rezistenciou voči pravej múčnatke. V kombinácii s veľmi vysokým výnosom sa táto produktívna odroda špenátu Seychelles stáva zvlášť zaujímavá pre pestovanie na jar a jeseň ale aj na prezimovanie. Rezistencia  vysoká: Peronospora  farinosa f. sp. Spinaciea 1- 11.

 

Špenát Tonga (Seminis)

 

Odroda špenátu vhodná pre marcový a augustový výsev rovnako aj pre bezpečné prezimovanie. Vyznačuje sa rýchlym vysokým výnosom s množstvom rovnomerne tmavozelených listov. Odroda zostáva aj za nepriaznivých podmienok väčšinou dlhšie zelená a zdravá v porovnaní s veľkým počtom iných odrôd špenátov. Tieto vlastnosti urobili odrodu špenátu Tonga v krátkom čase štandardnou odrodou pre skoré a neskoré pestovanie. Rezistencia  vysoká: Peronospora  farinosa f. sp. Spinaciea 1- 11 stredná: Cladosporium variable

 

Špenát Wallis (Seminis)

 

Stredne rýchlo rastúca odroda špenátu najvhodnejšia pre zber v apríli/máj a september/október. Listy sú pekne guľato formované a stoja priamo na krátkych stopkách na poli. Rast v kombinácii s vysokou odolnosťou voči žltnutiu a vysokou rezistenciou voči nepravej múčnatke sú dobré dôvody na pestovanie tejto odrody. Rezistencia  vysoká: Peronospora  farinosa f. sp. Spinaciea 1- 11 stredná: Cladosporium variable, Stemphylium botryosum.