Cukrová kukurica semená

Supersladká

 

Kukurica Basin F1 (Seminis)

 

Je veľmi chutný, stredne skorý, supersladký hybrid lahôdkovej kukurice s vysokou výnosnosťou dozrieva o 3 dni neskoršie ako Challenger. Dlhé valcovité klasy sýtožltej farby, jemné pericarpium, pekný tvar a výborné výsledky po spracovaní prispievajú k hospodárnemu pestovaniu. Rozšírená odolnosť voči chorobám zabezpečuje v porovnaní s inými supersladkými odrodami vysokú úrodnosť aj v nepriaznivejších pestovateľských podmienkach. Rezistencia: SBW (Baktériové vädnutie kukurice); CCR (Hrdza (Puccinia sorghi)); MDMV (Vírus mozaiky kukurice).

 

Kukurica Challenger F1 (Seminis)

 

Medzi pestovateľmi i spracovateľmi je to dobre známy a obľúbený hybrid supersladkej lahôdkovej kukurice. Dozrieva cca za 78 dní od výsevu. Klas dosahuje dĺžku cca 20 cm a jeho priemer je cca 5,1 cm. Zrno je krásnej sýtožltej farby. Vyznačuje sa širokou škálou rezistencií. Rezistencia: SBW, A, CCR, NCLB, SCLB.

 

Kukurica Sheba F1 (Seminis)

 

Je veľmi skorá super sladká hybridná kukurica zlatej farby. Vďaka úžasnej chuti je určená predovšetkým pre čerstvý trh. Dozrieva cca. po 72 dňoch. Výška rastliny je cca. 1,8 m. Počet riadkov je 14-16. Odporúčaná schéma výsadby je 21 x 75 cm v 60.000 až 65.000 rastlín / ha. Ľahko sa čistí.

 

Kukurica Signet F1 (Seminis)

 

Nová odroda supersladkej kukurice s veľmi krátkou vegetačnou dobou. Dozrieva o 2 dni neskôr ako odroda Candle. Rastliny sú vysoké 160 - 175 cm. Klásky sú ozrnené až do vrcholca a sú veľmi dobre kryté. Majú dĺžku 19 - 20 cm s priemerom 4,8 cm. Zrná sú uložené pravidelne v 16 až 18 radoch. Prevažná väčšina klasov odrody Signet je 1. triedy. Zrno má vynikajúcu, delikátnu chuť. Sú vhodné pre pestovanie pod fóliou, textíliou i pre poľné pestovanie. Je vhodná i pre mechanický zber.