Semená papriky

Paprika pálivá semená

 

Paprika Daras F1 (Seminis)

 

Veľmi úrodná odroda pálivej papriky svetlozelenej farby. Plody sú dlhé, veľkostne veľmi vyrovnané, výbornej chuti. Aj v podmienkach s nízkou intenzitou svetla dobre nasadzuje plody. Odporúčame ju pre zimné a skoré jarné pestovanie. Je odolná voči vírusu tabakovej mozaiky Tm:0-2.

 

Paprika pálivá feferóny semená

 

Paprika Breva (Seminis)

 

Tenkostenná, veľmi štipľavá paprika tvarom pripomína Jalapeno. Typ Pencil hot. Veľkosť plodov 8-10x3 cm, hmotnosť 10-20g. Rezistencie Tm 0-2. Dozrieva z tmavo-zelenej na červeno. Dáva vysoký výnos a dá sa pomerne dlho skladovať.

 

Paprika Cherry Bomb F1 (Seminis)

 

Skorosť a vysoký výnos robia z tejto štipľavej cherry papriky ideálneho kandidáta na nakladanie. Zelené, takmer okrúhle, veľmi uniformné plody o rozmere 3,8 x 6 cm dozrievajú do červena, ľahko sa zberajú. Rezistencia: Tobamovírus P0.

 

Paprika sladká semená

 

Papriak Ariadni F1 (Seminis)

 

Skorá paprika veľmi podobná známej odrode Piruette s dozrievaním do červena. Má stredne vitálny, veľmi vyrovnaný pomer generatívneho a vegetatívneho rastu. Plod je kónického tvaru, väčšinou 3-komorový s hmotnosťou 170-200 gramov, dĺžkou 14-17 cm a  šírkou 5-7 cm. Farba nedozretého plodu je svetlo zelená, v botanickej zrelosti červená. Plody sú veľmi kvalitné, sú dobre uchovateľné. Má dobrú výnosnosť i v druhej polovici sezóny. Je vhodná pre všetky druhy pestovania vo vykurovanom i nevykurovanom skleníku či fólii ale i vo voľnej pôde. Rezistencia: Tobamovírus rasy 0-2.

 

Paprika Flexum F1 (Seminis)

 

Je jedna z najnovších hybridov špicatých sladkých paprík. Dozrieva skoro, približne 60 - 65 dní od výsadby. Indeterminantná rastlina má veľmi silnú energiu. V poľných podmienkach dosahuje výšku 65 - 75 cm. Má krátku vzdialenosť medzi internódami, čo z nej v kombinácií s vysokou toleranciou voči stresu robí ľahko pestovateľnú odrodu vo všetkých podmienkach. Produkuje vysoké percento plodov najvyššej kvality. Tieto sú slonovinovej farby, trojkomorové, majú kónický tvar, hmotnosť cca 100 g, v poľných podmienkach dosahujú dĺžku 16 - 17 cm; šírku pri stopke 5 - 7 cm, v botanickej zrelosti sú červené. Flexum F1 má dobrú uniformitu, vynikajúci tvar, farbu, hrubú stenu a vysoký výnosový potenciál. Je vhodná pre skleníky, fóliovníky i poľné pestovanie. Rezistencia:Tobamovirus P0.

 

Paprika Kameleon F1 (Seminis)

 

Indeterminantná, vysoko výnosná, sladká paprika maďarského typu. Je skorá, rastliny sú svetlozelené, silné, vitálne a majú tendenciu tvoriť bočné výhonky. Má dobrú násadu plodov a dobrú toleranciu voči stresu. Plody sú veľké, pravidelne zahrotené a väčšinou 3 komorové o hmotnosti cca. 100 - 120 g. Dozrievajú od bielej farby (žlto-zelenkastej) až po stredne červenú. Je veľmi vhodná na rýchlenie a pre skorú produkciu na poli.

 

Kápia typ

 

Paprika Kaptur (SK5) F1 (Seminis)

 

Je skorý hybrid kápia typu dosahujúci výborné výnosy prvotriednych plodov. Plody majú tvar kvapky, rozdelený do dvoch alebo troch komôr. Hmotnosť plodov je 150 až 200 g a veľkosť 18-20 cm x 6-7 cm. Dozrieva od zelenej do tmavo-červenej farby. Má vysoký obsah sušiny. Po tepelnom spracovaní sa šupa ľahko odstraňuje. Odporúčané je pestovanie s oporou. Je vysoko tolerantná voči stresu a nasadzuje plody aj v chladnejších podmienkach. Odolnosť: TMV  L1. Odporúčaná hustota 40-45 tis. / ha. 

 

Paprika Karpia F1 (Seminis)

 

Je špicatá, sladká kápiová paprika maďarského typu. Rastlina má silnú energiu rastu, dosahuje výšku 75 - 80 cm. Papriky o rozmere 13 x 6 cm sú kónického tvaru, zašpicatené, z dvoch strán ploché a zväčša 2 komorové. Stena je hrubá 5 mm a plod dosahuje hmotnosť 80 - 100 g. Má hladkú lesklú pokožku sýtozelenej farby, v botanickej zrelosti je tmavočervená. Je určená pre pestovanie pod krytmi a pre poľné pestovanie. Odporúča sa pre priemyselné použitie ale aj pre čerstvý trh.

 

Blocky typ

 

Paprika MONTE F1 (De Ruiter)

 

Mimoriadne skorá odroda kalifornského typu. Plod má hmotnosť 250 - 300 gramov, má hrubú stenu a pretiahnutý, kvadratický tvar. Krásna svetlozelená farba v botanickej zrelosti prechádza do sýto-žltej farby. Odporúčame pestovať v krytých priestoroch. Je odolná voči prasklinám šupy pri stopke. Rezistencia: Tobamovirus 0 - 2.

 

Paprika Red Knight F1 (Seminis)

 

Táto nádherná, kvadratická, sladká paprika, dozrieva od tmavozelenej až po sýto červenú farbu. Rastliny sú vitálne, dosahujú výšku 50 - 60 cm. Dozrieva skoro, približne za 65 - 70 dní. Je to veľmi produktívna odroda s veľkými, až extra veľkými plodmi. Plody sú 3 - 4 komorové o veľkosti približne 11 x 11 cm. Má veľmi vysoký percentuálny podiel plodov vynikajúcej kvality. Je veľmi prispôsobivá pre rôzne pestovateľské podmienky, vhodná do skleníkov, fóliovníkov i pre poľné pestovanie. Rezistencia: BST; PVY.

 

Rôzne typy papriky

 

Paprika Pritavit F1 (Seminis)

 

Stredne skorá, indeterminantná odroda s krátkymi internódami. Je vhodná pre čerstvý trh a priemyselné spracovanie. Plody sú sladké, ploché, stredne zelené, rajčinovo-paprikového tvaru, 3 - 4 komorové. V botanickej zrelosti sú červené. Ich hmotnosť je cca. 150 - 170 g. Je vhodná pre pestovanie pod krytmi i na poli. Rezistencia: Tobamovírus P0.