1g = 4 - 10 semien

Optimálna teplota pre vzchádzanie: 20 - 22 °C

Doporučený spon: 45 - 55 x 5 - 6 cm

 

zelenostruká

 

Paulista (Seminis)

 

Výška rastliny cca 40 cm. Rovné, tmavozelené struky majú dĺžku 13 - 14 cm a priemernú hrúbku 8 - 9 mm, netvoria postranné vlákna. Je výborná pre mechanizovaný zber. Je veľmi výnosná. Rezistencia: PSP(Pseudomonas syringae pv. phasolicola); BCMV (Bežný vírus mozaiky fazule); BCTV (Vírus kučeravosti vrcholkov repy); A (Atraknoza, Colletotrichum lindemuthianum).

 

Rivergaro (Seminis)

Ideálna odroda pre pestovanie v horúcom lete, v horúčavách a relatívne suchých podmienkach. Má krásne lesklé, intenzívne zelené, hladké struky dĺžky 13 - 16 cm bez postranných vlákien. Rezistencie: PSP; BCMV;A.

 

žltostruká

 

Doge (Seminis)

Je fazuľa so širokým žltým strukom plochého tvaru, vhodná na zaváranie, mrazenie i pre priamy konzum. Dozrieva približne 56 dní od výsevu. Má vynikajúce, uniformné zlatožlté struky, ktoré sú ploché a majú v priemere dĺžku 11 - 12 cm. Hrúbka strukov je 0,90 cm a šírka 1,7 cm. Semená a struky sú jemné, vynikajúcej chuti, akú väčšina iných odrôd nedosiahne. Odroda je rezistentná voči Vírusu mozaiky fazule, Hrdzi a Bielej hnilobe.

 

Unidor (Seminis)

Stredne neskorá odroda so žltým strukom. Rastliny dosahujú výšku 40 cm, struk je lesklý, 12 - 13 cm dlhý. Hmotnosť  1000 semien cca 250 g. Netvorí postranné vlákna, je vhodná pre ručný i kombajnový zber. Rezistencie: PSP (Pseudomonas syringae pv. phasolicola); BCMV (Bežný vírus mozaiky fazule);A (Atraknoza, Colletotrichum lindemuthianum).

 

Borlotto typ

 

Etna (Seminis)

 

Etna je kríčková fazuľa typu Borlotto, niekedy tiež nazývaná záhradnícka kríčková fazuľa. Dozrieva približne 70 dni po výseve. Má excelentný kompaktný, vzpriamený habitus a ľahko sa zberá. Oválne struky majú peknú žltočervenú farbu. Struky sú uniformné dĺžky 13 - 14 cm s 5 – 6 veľkými semenami, ktoré sú rovnakej farby ako struk. Je vhodná pre poľné pestovanie, pre čerstvý trh a na sušenie. Rezistentná voči BCMV (Bežný vírus mozaiky fazule).